![]() |
![]() |
Κυριακή πρωί και όπως ήταν προγραμματισμένο τα μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου Λαχανιάς μαζευτήκαμε στην πλατεία του πλατάνου. Όχι τόσοι όσοι θα θέλαμε μα αρκετοί για να γίνει η δουλειά: να καθαρίσουμε τα παλιά πλυσταριά και το γραφικό μονοπάτι που οδηγεί στην καταπράσινη κοιλάδα, απ’ όπου κατεβαίνει ο ποταμός από τον Μεσαναγρό για τη θάλασσα.
![](https://4.bp.blogspot.com/-Ja7O4DxBde0/UatbJAAXgoI/AAAAAAAACCc/ttwCebYf1dE/s200/MINE.jpg)
Βαγγέλης Παυλίδης
Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του σκιτσογράφου Βαγγέλη Παυλίδη