![](https://iporta.gr/wp-content/uploads/2018/09/41876609_2347980135217400_2560931600938303488_n-1-807x533.jpg)
Τα έργα της Εικαστικού -Αγιογράφου Αθηνάς Γιομπλάκη εκτίθενται στην Οπλοθήκη Ντεμιγύ απέναντι από την Πλατεία Σύμης της Μεσαιωνικής Πόλης Ρόδου. Τα έργα δώρισε η καλλιτέχνης στο Δήμο Ρόδου και αφορούν στην Ιστορία της Ρόδου, των Ιπποτών και των Ροδίων των τελευταίων εννέα αιώνων. Οι φωτογραφίες είναι από τα εγκαίνια της Έκθεσης που διοργάνωσε ο Δήμος Ρόδου, ο ΔΟΠΑΡ και η ΔΕΡΜΑΕ στις 16 Σεπτεμβρίου 2018.
Φωτογραφίες α’ μέρος: Βούλα Γιορδαμνή
β’ μέρος: Μαίρη Χαρίση-Σουλούνια