![](https://iporta.gr/wp-content/uploads/2019/02/52720399_2016056405354987_4044039316404436992_n-1-807x392.jpg)
Ο κος Φώτης Χατζηδιάκος είναι Δήμαρχος Ρόδου
Όταν μέσα σε μια βδομάδα ο δήμος Ρόδου βραβεύεται για την ολοκληρωμένη διαχείριση των απορριμμάτων, το στρατηγικό σχέδιο ύδρευσης – άρδευσης του νησιού και την υποδειγματική αντιμετώπιση του προσφυγικού, επακόλουθη είναι η βράβευση στην Σουηδία και το Ισραήλ η βράβευση μας, σαν ο καλύτερος τουριστικός προορισμός στην Μεσόγειο. Αυτά τα βραβεία, δικαιώνουν τις προσπάθειες μας και μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε ακόμη πιο δυνατά.