Ανοιχτή πόρτα Πόρτα στη Δωδεκάνησο

8ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ στη Ρόδο από τον ΔΟΠΑΡ – Έναρξη 3 Ιουνίου

Spread the love
  • 41
    Shares

Την προσεχή Δευτέρα 3 Ιουνίου θα ξεκινήσει το 8ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, που θα διοργανώσει και φέτος το καλοκαίρι ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. με τη συμμετοχή 14 ομάδων και 232 αθλητών στο «Βενετόκλειο». Σε καθημερινή βάση (θα οριστούν αγώνες και τα Σάββατα) θα διεξάγονται δύο αγώνες (19:00 και 21:00) και μετά το τέλος της κανονικής περιόδου, θα διεξαχθούν τα πλέι-οφ ως εξής: Α1-Β4, Α2-Β3, Β2-Α3 και Β1-Α4. Στο φάιναλ-φορ τα ζευγάρια θα έχουν ως εξής:

1)Νικητής Α1/Β4- Νικητής Β2-Α3

2)Νικητής Β1/Α4-Νικητής Α2-Β3

Το πρώτο πρόγραμμα (για τους αγώνες από 3 έως 8 Ιουνίου) θα ανακοινωθεί μέχρι και την προσεχή Πέμπτη από τον Δ.Ο.Π.Α.Ρ., ενώ οι συμμετέχουσες ομάδες θα πρέπει να τακτοποιήσουν τις εκκρεμότητες τους μέχρι την Τετάρτη 29 Μαΐου 2019. Αξίζει να σημειωθεί ότι το 8ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, διεξάγεται από τον Δ.Ο.Π.Α.Ρ., υπό την αιγίδα της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου. Την καλή και ομαλή διεξαγωγή του τουρνουά θα ελέγχει η Οργανωτική Επιτροπή  που θα είναι πενταμελής και θα αποτελείται από τους:

1)Κυριαζής Στέφανος (Πρόεδρος Δ.Ο.Π.Α.Ρ.)

2)Μπαφίτη Ανδριάνα (Πρόεδρος Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.)

3)Τσακίρης Ιωάννης (Γυμναστής Δ.Ο.Π.Α.Ρ.)

4)Φάκαρος Άρης  (Πρόεδρος Σ.Δ.Κ.Δ.)

5)Κατσικανταής Γιώργος (Πρόεδρος Σ.Κ.Κ.Δ.)

 


Ανακοινώνονται οι διαιτητές των αναμετρήσεων στο πλαίσιο της 1ης και της 2ης αγωνιστικής, στο 8ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. στο «Βενετόκλειο» και ξεκινάει την προσεχή Δευτέρα 3 Ιουνίου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ(03/06):

(19:00): Buzzer Beaters- Χορόσπιτο (α’ όμιλος)

(Τσατταλιού- Θεοδοσίου)

(21:00): Τ.Ε.Ε.- Jumbo (β’ όμιλος)

(Νικηφορίδης- Αρνάς)

ΤΡΙΤΗ(04/06):

(19:00): Δωριείτες- Ο.Ε.Ε. (β’ όμιλος)

(Καρακωνσταντόπουλος- Αρνάς)

(21:00): Hermes/ Eelectroinvest- Blue Celtics (β όμιλος)

(Νικηφορίδης- Μητσού)

ΤΕΤΑΡΤΗ(05/06):

(19:00): Modela- Epavlis (α’ όμιλος)

(Φάκαρος- Καρακωνσταντόπουλος)

(21:00): Δικηγόροι- Underdogs (α’ όμιλος)

(Αντωνίου- Νικηφορίδης)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ(06/06):

(19:00): Beerwaukee Bucks- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

(Τσατταλιού- Βράκα)

(21:00): Δωριέας Νεοχωρίου- Δωριείτες (β’ όμιλος)

(Αντωνίου- Μητσού)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(07/06):

(19:00): Underdogs- Epavlis (α’ όμιλος)

(Φάκαρος- Τσατταλιού)

(21:00): Χορόσπιτο- Modela (α’ όμιλος)

(Αντωνίου- Βράκα)

ΣΑΒΒΑΤΟ(08/06):

(19:00): Ο.Ε.Ε.- Τ.Ε.Ε. (β’ όμιλος)

(Αρνάς- Θεοδοσίου)

(21:00) Blue Celtics- Jumbo (β’ όμιλος)

(Φάκαρος- Βράκα)


Συνολικά 14 ομάδες και 232 αθλητές (μεταξύ των οποίων και δύο γυναίκες) θα πάρουν μέρος στο 8ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. και θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 3 Ιουνίου στο «Βενετόκλειο». Η προθεσμία υποβολής των ρόστερ των ομάδων έληξε χθες και σήμερα σας παρουσιάζουμε τα ρόστερ των 14 «μονομάχων».

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΠΙΡΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΞ: Δημήτρης Ορφανός, Ματθαίος Χαρκιανάκης, Σάββας Καμπούρης, Φωκάς Φωτάκης, Νίκος Θεοχάρης, Αλέξανδρος Μανέττας, Αντώνης Αττιτής, Μάνος Νικολιδάκης, Μιχάλης Κλαδάς, Μιχάλης Κορναρόπουλος, Άγγελος Μαρινάκης, Βασίλης Γιαννακάκης (12 αθλητές)

ΧΟΡΟΣΠΙΤΟ: Αντώνης Μακρής, Νίκος Παπαγούρας, Σωτήρης Αντωνιάδης, Διονύσης Δημόπουλος, Χαράλαμπος Διαμαντόγλου, Μιχάλης Σαρρής, Κώστας Μακρής, Χρήστος Καραγιάννης, Μιχάλης Σαράντης, Ανδρέας Χατζηφούντας, Αντώνης Ταβερνάρης, Γιάννης Καραλάκης, Σταύρος Πάττας, Δημήτρης Ατσικνούδας, Γιάννης Παπαγρηγορίου, Παναγιώτης Στεργάκης (16 αθλητές)

EPAVLIS CAFÉ: Σταύρος Χαρόπουλος, Σάββας Γιορδαμνής του Ε., Μανώλης Κώστας, Μανώλης Παντσέλιας, Διαμαντής Καζουλλάκης, Σταμάτης Σιδερής, Λουκάς Κουλιαρούδης, Θανάσης Παναγιωτόπουλος, Λάμπρος Ροδίτης, Γιώργος Σκανδάλης, Αποστόλης Αφεντούλης, Σάββας Γιορδαμνής του Σ., Σταμάτης Γρηγοράς, Παναγιώτης Γιαννακάκης, Λευτέρης Μπιλλιάς (15 αθλητές)

ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΟΔΟΥ: Γιάννης Χριστοδουλάκης, Δημήτρης Βερβέρης, Στέφανος Κουτσούκος, Γιάννης Κούκουλας, Σπύρος Καλαποδάκης, Νικήτας Μπόλκας, Τάσος Μπακαλούμας, Νίκος Νεοφύτου, Θωμάς Σαρίκος, Δημήτρης Σταύρου, Κώστας Αβδελλής, Προμηθέας Περίδης, Μιχάλης Καραγιάννης, Γιώργος Κυπραίος, Αριστείδης Τσάτσος, Τηλέμαχος Καμπούρης, Γιώργος Ρούσος, Μανώλης Ζέζιος, Νίκος Ροδίτης, Έλλη Σταυριανάκη, Μιχάλης Τσιγάρος (22 αθλητές)

MODELA: Ανδρέας Μαγριπλής, Τάκης Παπαγιάννης, Δημήτρης Σαντιμπαντάκης, Μόσχος Φάντης, Γιάννης Κοντός, Βασίλης Κοντούζογλου, Νίκος Τσάρας, Γαβριήλ Κορρός, Τάκης Κοκορόγιαννης, Φίλιππος Κουτσομανώλης, Γιώργος Καραγιάννης, Μιχάλης Αγαπητός, Γιώργος Τσιτσούλας, Μιχάλης Κουκιάς (14 αθλητές).

BUZZER BEATERS: Απόστολος Χατζημάρκος, Αριστοτέλης Γουλόπουλος, Τάσος Δαρβιράς, Κώστας Κακούσιος, Βαγγέλης Τσεκουράς, Γιάννης Βαρβάρης, Στέλιος Χριστοφάκης, Κώστας Περδικάρης, Θεόδωρος Παπαγιαννόπουλος, Δήμος Τσικίμης, Χρήστος Κουτσαργιώτης, Κώστας Τσαλίκης, Αντώνης Τριγένης, Φώτης Μπανγκούρας, Δημήτρης Γεωργαλλής, Σταμάτης Χατζόπουλος, Ονούφριος Αντωνιάδης, Σταύρος Σταυρής, Παναγιώτης Φυλτζανίδης, Μιχάλης Κουτίνας (20 αθλητές)

UNDERDOGS: Μανώλης Κλαδίτης, Τάσος Κουντούρης, Δημήτρης Βόλας, Νίκος Ρέτσας, Ισαμήλ Κιουρτ, Γιάννης Μουρουζίδης, Δημήτρης Μελισσάς, Χρήστος Πολυχρόνης, Παναγιώτης Κουλούμπρης, Γιώργος Πολίτης, Παναγιώτης Παπακώστας, Άκης Πολυχρονίου, Ρούσος Κρασουδάκης, Μιχάλης Μανέττας Σταύρος Πρωτογεράκης (σύνολο 15 αθλητές)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ: Γιάννης Μαστοράκης, Δήμος Βενιζέλης, Μωυσής Σακκής, Πολυζώης Δασκαλάκης, Γιώργος Σταυριανάκης, Νίκος Φώσκολος, Λευτέρης Λαμπριανός, Σωτήρης Γιαννακίδης, Γιώργος Φλοκιού, Κώστας Σωτηρίου, Νίκος Ζαγαλάκης, Παναγιώτης Δημητρίου, Γιάννης Μορφωπός (13 αθλητές)

ΔΩΡΙΕΙΤΕΣ: Τάσος Χαραλάμπης, Σταμάτης Τσιγάρος, Βασίλης Χρυσόμαλλος, Αιμίλιος Γαλατάς, Μιχάλης Βασιλάκης, Μπάμπης Κατεπόδης, Κώστας Χαραλάμπης, Γιώργος Κρητικός, Παναγιώτης Μέντος, Γιώργος Κωστάκης, Λευτέρης Καντής, Παναγιώτης Μήτκας, Βασίλης Ράτζας, Χρήστος Αναδιώτης, Μιχάλης Παπαοικονόμου, Γιώργος Σκούρας, Νίκος Καντής, Γιάννης Κοντινός (18 αθλητές)

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (Ο.Ε.Ε.): Λευτέρης Ακριτίδης, Γιώργος Μαντάλης, Μιχάλης Ράδος, Σπύρος Σπυρόπουλος, Γιάννης Καστρινάκης, Βαγγέλης Γενναιόπουλος, Βασίλης Τσιάλτας, Γιάννης Καλλιγάς, Παναγιώτης Κουνάκης, Χουσεϊν Καρακεντή, Χρήστος Καρανικόλας, Γιώργος Αγαπητίδης, Φώτης Ρουμπής, Γιάννης Θυρής, Γιώργος Ρήτας, Μανώλης Βαρδαξής, Γιάννης Δριχούτης, Σταύρος Πολυχρόνης, Λουκάς Γεωργάς, Γιώργος Στρέμπας, Μανώλης Σταυρούλης, Γιάννης Τσέρκης (21 αθλητές)

HERMES/ELECTROINVEST: Κώστας Κουρούνης, Αντώνης Λαζαράκης, Γιώργος Ρουμελιώτης, Πέτρος Μαυρονικόλας, Γιάννης Τσέλιος, Άλκης Σιώκος, Μάκης Παραδείσης, Γιάννης Αϊβαζίδης, Φωκάς Τσιφούτης, Ηλίας Τερνέζης, Νίκος Μοσχοβάκος, Απόστολος Κολεγιάννης, Τάσος Χαβιαράς, Δημήτρης Κατσιμπρής (14 αθλητές)

JUMBO: Κώστας Ευφραιμίδης, Γιάννης Ευφραιμίδης, Νίκος Ευφραιμίδης, Γιώργος Νικηφορίδης, Κρίστοφερ Άρσιγκαλ, Νόριελ Άρσιγκαλ, Γιώργος Ντελμπίζης, Γιώργος Σερέτης, Φώτης Κουμιανός, Ηλίας Μαρουλής, Μιχάλης Τσικνάκης, Σεβαστή Καστάνια, Χρήστος Μπίλιας, Σταύρος Τσαβαρής, Πασχάλης Δεληγιάννης, Μάνος Κασιώτης, Νεκτάριος Σαρούκος, Στέφανος Κεφάλας (18 αθλητές)

ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (Τ.Ε.Ε.): Νίκος Λυμπέρης, Γιώργος Λάκουρας, Σταμάτης Μαρουλλάκης, Γιώργος Καμπουράκης, Νίκος Γιωτόπουλος, Νίκωνας Κοψιάς, Δημήτρης Χαρτοφύλλης, Χάρης Μαυρονικόλας, Δημήτρης Γιωτόπουλος, Τάκης Θαρρενός, Βάιος Καλοπήτας, Σκεύος Καραβοκυρός, Ευγένιος Κασσανής, Παντελής Κωσταρίδης, Γιάννης Μαρουλλάκης, Εμπεδοκλής Υψηλαντής, Δημήτρης Χατάς, Σταύρος Σφυρίου, Κώστας Σχοινοχωρίτης, Μενέλαος Γιαννόπουλος (20 αθλητές)

BLUE CELTICS: Γιώργος Κωνσταντινίδης, Λευτέρης Χριστοφής, Χριστόφορος Χαρίσης, Χρήστος Πετεβές, Νίκος Κάτρης του Ε., Νίκος Κάτρης του Β., Μανώλης Χηράκης, Βασίλης Σακελλαρίου, Γιάννης Παπαγιαννόπουλος, Αριστοτέλης Χατζηφούντας, Χρήστος Ράμμος, Γιώργος Ράμμος, Χρήστος Χούλης, Γιάννης Καρπέτης (14 αθλητές)

 

  • 41
    Shares
SHARE
RELATED POSTS
11049464_10153794481499523_4185608025578033362_n.jpg
Ο Αϊ Βασίλης κι εγώ, του Χρήστου Χωμενίδη
Ο φόβος, της Μαρίας Γεωργαλά
Μάνος Στεφανίδης
Από το 1930 στο 2017: ατμόσφαιρα οικεία, του Μάνου Στεφανίδη

Leave Your Reply

*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.